Словакия. Словаччина. Форум беженцев Украины

Важная информация для беженцев и переселенцев в Словакию. Важлива інформація для біженців та переселенців у Словаччину.

Важная информация по приёму беженцев из Украины в Словакию

   СЛОВАЧЧИНА

   УРЯД СЛОВАЧчини ОСНОВНІ ОФІЦІЙНІ РЕСУРСИ

   ГАРЯЧА ЛІНІЯ: +380 934 185 684

   ВЕБ-САЙТ: https://www.ukraineslovakia.sk/

   Перевезення        

   Ті, у кого є дійсний паспорт  , можуть в’їхати на поїзді безкоштовно навіть без місця. Якщо вам потрібно місце, ви повинні придбати бронювання місця.

    

   У Словаччині можна користуватися автобусним, залізничним та повітряним транспортом.

   Словацька залізнична компанія (Železničná spoločnosť Slovensko) запровадила безкоштовний проїзд у поїздах InterCity для громадян України, які мають дійсний паспорт. У деяких регіонах, зокрема, Братиславі та Трнаві ( джерело ) запроваджено безкоштовний проїзд приміським автобусом для громадян України.

   Перетин кордону        

   Словаччина приймає біженців навіть без дійсного паспорта  

   Джерело: https://spectator.sme.sk/c/22848160/slovakia-will-let-everybody-fleeing-ukraine-in.html

   Офіційний урядовий сайт  українською мовою з  інформацією для українців, які прибувають до Словаччини: https://ua.gov.sk/?csrt=11141814149244216446

   На даний момент в’їзд можливий також для осіб, які не мають діючого проїзного документа (біометричного паспорта). У такому випадку необхідно подати клопотання про тимчасовий притулок або притулок. Якщо ви подорожуєте з дітьми, рекомендується мати при собі принаймні свідоцтво про народження дитини.

   Особам без дійсного паспорта рекомендується мати при собі інші документи (наприклад, посвідчення особи, водійські права, посвідку на проживання в Україні, свідоцтва про народження дітей тощо).

   У разі перетину кордону дитини без супроводу компетентний орган у співпраці з поліцією координує розміщення дитини у обраному закладі.

   Для людей, які проживають в Україні, які хочуть приїхати до Словаччини, наразі є 3 прикордонні переходи: Вишне Немецке, Убля та Вельке Слеменце. Пасажирські перевезення на залізничному прикордонному переході Черна-над-Тісоу-Чоп припинено.

   Словаччина створила так звані гарячі точки на прикордонних переходах і в деяких муніципалітетах, щоб прискорити адміністративний процес, який необхідно завершити при в’їзді в країну.

   Оскільки Україна оголосила мобілізацію, до Словаччини не в’їжджають українські чоловіки 18-60 років.

   Більше інформації на https://www.ukraineslovakia.sk/  та https://www.minv.sk/?ukraine-information-assistance 

   Українська урядова інформаційна лінія +380 934 185 684 доступна для людей з неєвропейських країн (переважно студентів з Африки та Азії).

   • Інформація для громадян Індії

   Словацька Республіка: Команда на шляху до сухопутного кордону з Україною Вишне Немецке

   Пан Манодж Кумар

   Мобільний: +421908025212

   п. Іван Козінка

   Мобільний: +421908458724

   Проживання        

   ПОПЕРЕДЖЕННЯ. Ці ресурси були отримані з усього світу, і вони офіційно не перевірені та не схвалені. Будь ласка, будьте обережні, користуючись будь-яким ресурсом, офіційно не перевіреним довіреним державним або неурядовим джерелом

   Люди, які приїжджають з України, можуть подати заявки на тимчасовий притулок у багатомісних центрах у Братиславі, Гуменному та Міхаловце. Центри великої місткості у східній Словаччині розташовані в спортивних залах міста. Заявники на тимчасовий притулок оформлять усі документи тут в одному місці, приблизно за 30 хвилин. Адреси центрів високої потужності:

   • HUMENNÉ — Муніципальний спортивний зал Chemlonská 1
   • МИХАЛОВЦЕ — Муніципальний спортивний зал Športová 31
   • БРАТИСЛАВА — Регруцька 4

   Тимчасовий притулок також можна попросити в будь-якому відділі поліції у справах іноземців, а також у відділі притулку в Гуменному, якщо іноземець не має документів. Усі робочі місця працюють 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Джерело: https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=poziadat-o-docasne-utocisko-mozno-aj-vo-velkokapacitnych-centrach-v-humennom-michalovciach-av-bratislave 

   Губернатор східного регіону Словаччини Кошице Ростислав Трнка повідомив Reuters, що близько 2000 ліжок і близько 60 спортивних залів були підготовлені для розміщення біженців.

   • Додаткові ресурси розміщення дивіться в розділі міжнародного розміщення ТУТ

   УВКБ ООН у Словаччині  (Агентство ООН у справах біженців)

   Інформація про проживання від уряду Словаччини: https://pomocpreukrajinu.sk ; інформація доступна українською та словацькою мовами.

   Процедури надання притулку        

   Особи, які рятуються від військового конфлікту, мають право на тимчасове перебування до 90 днів.

   Коли ви в’їжджаєте до Словаччини або протягом 90 днів з моменту в’їзду, залежно від вашого громадянства та інших обставин, у вас є кілька варіантів, які можуть дозволити вам залишитися в Словаччині довше:

   • Подача заявки на тимчасовий притулок
   • Прохання про міжнародний захист (притулок)
   • Заява на тимчасове або постійне проживання

   Подача заявки на тимчасовий притулок

   Уряд Словацької Республіки схвалив надання тимчасового притулку громадянам України та членам їх сімей. Членом сім’ї громадянина України є:

   • подружжя громадянина України,
   • Неповнолітня дитина громадянина України або неповнолітня дитина подружжя громадянина України,
   • Батько неповнолітньої дитини, який є громадянином України

   Тимчасовий притулок надаватиметься з 1 березня по 31 грудня 2022 року. Уряд Словацької Республіки може прийняти рішення про його дострокове припинення або продовження.

   Заявники повинні надати достовірні документи, що підтверджують свою особу та громадянство України, а якщо не є громадянином України, то свою особу, національність та родинні споріднення з громадянином України. Повну інформацію щодо документів, що посвідчують особу, процесу тощо, можна знайти на веб-сайті Міграційного центру МОМ: https://www.mic.iom.sk/en/news/758-info-ukraine.html#asylum 

   Куди подати заяву на тимчасовий притулок:

   • У разі іноземця звертається при в’їзді на територію Словацької Республіки — до відповідного відділу поліції зовнішньої поліції на пункті пропуску кордону.
   • Якщо іноземець подає заяву після в’їзду на територію Словацької Республіки — до відділу поліції зовнішньої поліції за місцем його перебування.

   Офіційний сайт: Міністерство внутрішніх справ Словацької Республіки: https://www.minv.sk/?ukraine-information-assistance

   Офіс у Братиславі: Oddelenie cudzineckej polície PZ, Regrútska 4

   ВАЖЛИВО!  Ви повинні заздалегідь замовити прийом онлайн: https://portal.minv.sk/wps/portal/!ut/p/a1/jdFBD4IgGAbgn8QLIcoRygDLnJWrvDRPza2sQ-v3R60O1sK-G9vzMt4PUpMtqbvm1h6aa3vumuPjXIs9xzi12QyZkWqEUmimoqIAwD3YeYAfo9DPYxlNUVJjdW7AwNkrHwC9fGLX_tLZNLKyXIxg6Gf-G_TyRU4FVJWvtZIVg3m_f2yU5fH80ShhcBNtJ7HMASf-ywfAwP42pH4SypijeuVJUkoo40TMUk2R0AHg8AKhDk8Q-qRgTURDgJPLqfKzRetadwfspzGT/dl5/d5/L2dBISEvZ0FBIS9nQSEh/

   Звернення за міжнародним захистом (притулком) – НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ, якщо замість цього можна надати тимчасовий притулок

   Ви можете подати заяву про надання притулку, якщо у вас є обґрунтовані побоювання переслідування у вашій країні походження через расу, національність, релігію, політичні переконання чи приналежність до певної соціальної групи, і через ці страхи ви не можете або не бажаєте повернутися до цієї країни, або якщо вас переслідують за реалізацію своїх політичних прав і свобод.

   Вам може бути надано додатковий захист, щоб захистити вас від серйозної шкоди у вашій країні походження.

   Міністерство внутрішніх справ також може надати притулок з гуманітарних міркувань.

   Якщо ви в’їжджаєте в Словацьку Республіку через прикордонний пункт пропуску, відділ прикордонної поліції в пункті пропуску має право прийняти вашу заяву про надання притулку. Якщо ви подорожуєте повітряним транспортом, то це відділ поліції в транзитній зоні аеропорту (Кошице, Братислава, Попрад). Якщо ви вже перебуваєте на території Словацької Республіки, ви можете подати заяву про надання притулку виключно в Департаменті притулку Корпусу поліції в Гуменному.

   Міграційне управління Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки відповідає  за вирішення питань про надання притулку або додаткового захисту.

   Юридична підтримка        

   ПОПЕРЕДЖЕННЯ. Ці ресурси були отримані з усього світу, і вони офіційно не перевірені та не схвалені. Будь ласка, будьте обережні, користуючись будь-яким ресурсом, офіційно не перевіреним довіреним державним або неурядовим джерелом

   Медична підтримка        

   Охорона здоров’я громадян, які постраждали внаслідок війни в Україні, надаватиметься за їх статусом:

   • Якщо Словаччина є транзитною країною, ви повинні повністю оплатити всю надану медичну допомогу.
   • Якщо ви отримаєте  статус тимчасового притулку,  ви матимете право на невідкладну медичну допомогу .

   Психологічна підтримка        

   ПОПЕРЕДЖЕННЯ. Ці ресурси були отримані з усього світу, і вони офіційно не перевірені та не схвалені. Будь ласка, будьте обережні, користуючись будь-яким ресурсом, офіційно не перевіреним довіреним державним або неурядовим джерелом

   • IPčko та ČvO: Кризова лінія психологічної допомоги українською — www.krizovalinkapomoci.sk 
   • Щоб знайти психолога та переглянути більше інформації про психічне здоров’я, відвідайте сайт Ліги психічного здоров’я (Ліга психічного здоров’я) за адресою: https://dusevnezdravie.sk/vojna-na-ukrajine-velky-psychologicky-manual/ 
   • Щоб отримати доступ до безкоштовної  онлайн-гарячої лінії для молодих людей, доступної анонімно через чат та електронну пошту 24 години на добу: https://ipcko.sk/ 
   • Інформація про психологічні ресурси (українською): https://www.krizovalinkapomoci.sk/psychologicka-pomoc/ 

   Працевлаштування та освіта        

   Після надання вам тимчасового притулку  в Словацькій Республіці вам дозволено працювати в Словацькій Республіці і вам не потрібен дозвіл на роботу. Ви можете зв’язатися з міграційним офісом або НУО, щоб допомогти вам знайти роботу.

   Пропозиції роботи українською мовою: https://www.istp.sk/help-ukraine?sglocale=uk

   Діти можуть відвідувати словацькі школи. У Словаччині відвідування школи є обов’язковим для дітей віком до 16 років, тому їм буде дозволено навчатися в школах за місцем вашого проживання або в іншому визначеному місці.

   Спілкування        

   ПОПЕРЕДЖЕННЯ. Ці ресурси були отримані з усього світу, і вони офіційно не перевірені та не схвалені. Будь ласка, будьте обережні, користуючись будь-яким ресурсом, офіційно не перевіреним довіреним державним або неурядовим джерелом

   Деякі словацькі оператори мобільного зв’язку безкоштовно надають SIM-картки для дзвінків та Інтернету на кордоні.

   Різні ресурси        

   ПОПЕРЕДЖЕННЯ. Ці ресурси були отримані з усього світу, і вони офіційно не перевірені та не схвалені. Будь ласка, будьте обережні, користуючись будь-яким ресурсом, офіційно не перевіреним довіреним державним або неурядовим джерелом